sobota, 4 lipca 2015

"W moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."

Dziś zapraszam Was na krótką wycieczkę do mojego centrum relaksacji i frustracji zarazem;) Wprowadzi nas w nastrój zespół Daab i jego utwór z tytułu posta (jakoś za nim nie przepadam, ale tekst przyjemny:)). W tym roku jak zwykle nie ogarniamy:) Chwasty są wyższe od pomidorów, ale za to świetnie trzymają wilgoć...Fasolę podwiązałam dopiero, jak już pędy same dla siebie chciały stanowić podporę... Tacy z nas zaangażowani ogrodnicy. W tym roku powiedziałam sobie "Dość! Basta! Nie inwestuję w ten piach już ani złocisza!". Efekt był taki, że po niedawnym wyplewieniu grządek okazało się, że już nic oprócz 3 lilii nie zakwitnie na nich aż do wiosny...A był to koniec  czerwca. Wygrzebałam więc kasę z kieszeni i zainwestowałam w cynie i aksamitki, kilka tylko, ale przynajmniej jest na co popatrzyć. I kiedy już wyczyściłam konto do zera, w pewnym ogrodnictwie ujrzałam ją...

Dobrze, że mam pobłażliwego męża, którego ciche przyzwolenie jest dla mnie wiatrem w żagle. Zabraliśmy tę naparstnicę do siebie, a w takim zachwycie nie byłam od czasu nabycia pewnej azalii:)
Do naparstnic miałam słabość od zawsze, nazywałam je saksofony, to było w czasach, jak nie mieliśmy pojęcia jak ten chwaścior się nazywa:) Latające bzyczące insekty też je lubią, a ja napatrzyć się nie mogę:)


Jak widać, dzisiejszy post sponsorował kolor łososiowy i jego wariacje:) Mam słabość do niego, po prostu:)

Ślę pozdrowienia i lecę sprawdzić, jak tam upały:)
A.

3 komentarze:

  1. Aga, piękne kadry i nastrojowy tekst. Nie miałam pojęcia, że ten kwiatek tak się nazywa, zapamiętam sobie, bo też mam do niego słabość. A gdzie to macie ten ogródek? :-))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję:) Nasz kawałek ziemi to zwykły ogródek działkowy. Niestety, żeby się do niego dostać musimy urządzać całą wyprawę i jechać tam autem. Marzy mi się ogród, który będę widzieć z okna i wychodzić do niego, kiedy tylko będę chciała czyli zawsze:) Moja mama spełniła to marzenie, więc i mnie się uda;)

      Usuń